05.12.2015 *** MIKOŁAJ w ŁASINIE 2015

5 grudnia 2015 na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Łasin oraz  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łasinie przybył do naszego miasta Święty Mikołaj, który został bardzo serdecznie przyjęty przez zgromadzone dzieci oraz dorosłych.z Mikołajem można było się spotkać przy ulicy Kościuszki podczas cyklicznej imprezy plenerowej pn. "Mikołaj w Łasinie". Uczestników spotkania przywitali Pan Rafał Kobylski Burmistrz Miasta i Gminy Łasin oraz Pan Marek Czarnuch Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łasinie. Jak co roku w świąteczną imprezę włączyło się Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, reprezentowane przez Pana Krzysztofa Klonowskiego Przewodniczący Rady Powiatu, który rozdawał dzieciom materiały promocyjne Starostwa.

Podczas imprezy zebrani obejrzeli program artystyczny w wykonaniu dzieci ze Szkół Podstawowych z Zawdy i Łasina, młodzieży z Gimnazjum Nr 2 w Jankowicach oraz sekcji wokalnej działającej przy M-GOKiS Łasin. Dyrektor Domu Kultury zaprezentował stoiska    z ciastami, słodyczami oraz słodkimi przekąskami, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich Łasin, Przesławice, Jankowice oraz Dziecięca Sekcja Kulinarna i Kącik Kulinarny Pań działające przy Domu Kultury  Łasin a także Firma VIVAT z Łasina. Odbył się kiermasz świąteczny stoisk: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łasina i Gruty, Gimnazjum Nr 2             z Jankowic oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie.

Ogłoszono wyniki Konkursu Literacko-Plastycznego "List do Świętego Mikołaja", którego organizatorem był M-GOKiS Łasin. Do konkursu zgłoszono 81 prac z oddziałów przedszkolnych i szkół z Zawdy, Wydrzna, Jankowic oraz Łasina. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzieży gimnazjalnej. Prace oceniane były w 5 kategoriach wiekowych: I – przedszkola, II – dzieci klas I-II, III – dzieci klas III-IV, IV – dzieci klas V-VI, V - gimnazja. W liście do Mikołaja dzieci przekazywały swoje życzenia i pragnienia, tekst listu łączyły z wybranymi przez siebie technikami plastycznymi: rysunkowymi, malarskimi, powielania i druku, dekoracyjnymi na płaszczyźnie czy wzbogaconymi. Tekst listu miał być napisany odręcznie, młodsi uczestnicy (do 6. lat) mieli za zadanie stworzyć plastyczną formę listu. Wszystkie prace można obejrzeć na stronie internetowej www.dk-lasin.pl.

Prace oceniane były pod względem merytorycznym i artystycznym. Kryteria oceny: zgodność tematu pracy z tytułem konkursu, spójność przekazu plastycznego i literackiego, atrakcyjność zastosowanych technik plastycznych, poszukiwanie własnych sposobów przekazu – oryginalność formy i treści, walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, estetyka wykonania. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy przygotowane przez M-GOKiS Łasin, które wręczał Święty Mikołaj.

Autorzy nagrodzonych prac:

kategoria I (Przedszkola)
I m-ce Zofia Antonina Żmuda  SP Wydrzno (oddz. przedsz.)
II m-ce Patryk Krowiński  SP Wydrzno (oddz. przedsz.)
III m-ce Kacper Kernstein  SP  Wydrzno (oddz. przedsz.)
Wyróż. Maksymilian Dudalski SP  Zawda (oddz. przedsz.)

kategoria II (Szkoły Podstawowe, klasy I-II)
I m-ce Aleksandra Gwizdała  SP Wydrzno, kl. I
II m-ce Maciej Orylski  SP Wydrzno, kl. I
III m-ce Julia Górzyńska  SP Wydrzno, kl. II
III m-ce Oliwia Górzyńska  SP Wydrzno, kl. II
Wyróż. Roksana Czerwińska  SP Łasin, kl. II b

kategoria III (Szkoły Podstawowe, klasy III-IV)
I m-ce Małgorzata Żak  SP Wydrzno, kl. IV
II m-ce Maciej Gwizdała  SP Wydrzno, kl. III
III m-ce Wiktoria Drzymalska  SP Wydrzno, kl. IV
Wyróż. Aneta Zawada  SP Zawda, kl. IV

kategoria IV (Szkoły Podstawowe, klasy V-VI)
I m-ce Bartosz John  SP Zawda, kl. V
II m-ce Magdalena Grzywacz  SP Wydrzno, kl. VI
III m-ce Karol Wesołowski  SP  Zawda, kl. V
Wyróż. Krzysztof Sikora  SP Zawda, kl. V

kategoria V (Gimnazja)
I m-ce Kamila Tyburska  Gimn. Nr 2 Jankowice, kl. III
II m-ce Natalia Maksim  Gimn. r 2 Jankowice, kl. II
III m-ce Daria Neumann  Gimn. nr 2 Jankowice, kl. I
Wyróż. Anna Lewandowska  Gimn. nr 2 Jankowice, kl. I

Przyznano nagrodę główną za najpiękniejszy list  Bartoszowi Grzywacz uczniowi klasy V ze Szkoły Podstawowej  w Wydrznie, który otrzymał wymarzony prezent opisany w liście.

 

Po wręczeniu nagród Święty Mikołaj rozdawał dzieciom paczki ze słodyczami, które ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Łasin oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Łasinie. Impreza mikołajkowa przebiegała w miłej, świątecznej, rodzinnej atmosferze, było wiele radości i niespodzianek dla dzieci. Spotkanie było niezapomnianą zabawą dla dzieci, które poczuły  się na pewno wyjątkowo podczas pamiątkowych zdjęć z Mikołajem i na długi czas zapamiętają to wydarzenie.

 

Nasi sponsorzy

  • www.dk-lasin.pl