02.12.2017 * MIKOŁAJ W ŁASINIE 2017

2 grudnia w sobotnie przedpołudnie najmłodsi mieszkańcy gminy Łasin mieli okazje spotkać się z długo oczekiwanym gościem Świętym Mikołajem, który zawitał do miasta podczas  imprezy plenerowej pn. "Mikołaj w Łasinie". Uczestników spotkania przywitali pan Rafał Kobylski Burmistrz Miasta i Gminy Łasin, pan Rafał Radacki Przewodniczący Rady Miejskiej Łasin oraz pan Marek Czarnuch Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Łasinie. Udział w imprezie miało także Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, reprezentowane przez Pana Krzysztofa Klonowskiego Przewodniczący Rady Powiatu.

Podczas imprezy zebrani obejrzeli programy artystyczne przygotowane przez dzieci  z Przedszkola Miejskiego w Łasinie i Szkoły Podstawowej w Zawdzie oraz młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie Jankowicach oraz sekcji wokalnej i grupy wokalnej działających przy M-GOK Łasin. Uczestnicy imprezy mogli skosztować ciasta, ciasteczka, słodycze oraz słodkie przekąski, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich: Łasin, Kozłowo i Goczałki oraz Firmę VIVAT z Łasina. Odbył się również kiermasz świąteczny stoisk: Warsztatów Terapii Zajęciowej z Łasina, Środowiskowego Domu Samopomocy z Łasina,  Gimnazjum Nr 2 z Jankowic, Szkoły Podstawowej z Wydrzna oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Łasińskiego Jagiellończyka działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie. Tego dnia mieszkańcy mogli także obejrzeć seanse filmowe w Kinie 7 D.

Ogłoszono wyniki Konkursu Literacko-Plastycznego "List do Świętego Mikołaja", którego organizatorem był M-GOK Łasin. Do konkursu zgłoszono 101 prac z oddziałów przedszkolnych i szkół z Zawdy (53), Wydrzna (30), oraz Łasina (18). Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Prace oceniane były w 4 kategoriach wiekowych: I – przedszkola, II – dzieci klas I-II, III – dzieci klas III-IV, IV – dzieci klas V-VII. W liście do Mikołaja dzieci przekazywały swoje życzenia i pragnienia, tekst listu łączyły z wybranymi przez siebie technikami plastycznymi: rysunkowymi, malarskimi, powielania i druku, dekoracyjnymi na płaszczyźnie czy wzbogaconymi. Tekst listu miał być napisany odręcznie, młodsi uczestnicy (do 6. lat) mieli za zadanie stworzyć plastyczną formę listu. Wszystkie prace można obejrzeć na stronie internetowej www.dk-lasin.pl. Prace oceniane były pod względem merytorycznym i artystycznym. Kryteria oceny: zgodność tematu pracy z tytułem konkursu, spójność przekazu plastycznego i literackiego, atrakcyjność zastosowanych technik plastycznych, poszukiwanie własnych sposobów przekazu – oryginalność formy i treści, walory artystyczne: kompozycja, gama kolorystyczna, estetyka wykonania. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy przygotowane przez Dom Kultury.

Autorzy nagrodzonych prac:

kategoria I (Przedszkola)

I m-ce Katarzyna Olech - SP Zawda, oddz. przedsz. kl. "0"

I m-ce Nadia Sonnenfeld - SP Zawda, oddz. przedsz. kl. "0"

II m-ce Julia Kirsz - SP Zawda, oddz. przedsz. kl. "0"

II m-ce Lena Bukowska - SP Zawda, oddz. przedsz. kl. "0"

III m-ce Alan Rosiak - SP Wydrzno, oddz. przedsz. kl. "0"

III m-ce Jowita Kamrowska - Przedszkole Miejskie Łasin kl. "0"

kategoria II (Szkoły Podstawowe, klasy I-II)

I m-ce Joanna Żak - SP Wydrzno, kl. I

I m-ce Zofia Antonina Żmuda - SP Wydrzno, kl. I

II m-ce Laura Pick - SP Zawda, kl. II

III m-ce Alicja Kamińska - SP Zawda, kl. I

Wyróż. Inga Weidner - SP Wydrzno, kl. I

Wyróż. Wojciech Sucharzewski - SP Łasin, kl. I b

kategoria III (Szkoły Podstawowe, klasy III-IV)

I m-ce Karolina Drzymalska - SP Wydrzno, kl. III

II m-ce Wiktoria Kamińska - SP Zawda, kl. III

III m-ce Agata Kamrowska - SP Łasin, kl. III c

Wyróż. Monika Chojnicka - SP Wydrzno, kl. III

Wyróż. Lena Sucharzewska - SP Łasin, kl. IV a

kategoria IV (Szkoły Podstawowe, klasy V-VII)

I m-ce Aleksandra Kernstein - SP Wydrzno, kl. VI

II m-ce Arkadiusz Leśniak - SP Zawda, kl. VI

III m-ce Aneta Zawada - SP Zawda, kl. VI

Przyznano także nagrodę główną - wymarzony prezent opisany w liście - którą otrzymał Krzysztof Sikora ze Szkoły Podstawowej w Zawdzie.

Po wręczeniu nagród Święty Mikołaj obdarowywał dzieci paczkami ze słodkościami, które ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Łasin oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Łasinie. Podczas rozdawania słodyczy dzieciom wykonywano pamiątkowe fotografie w towarzystwie Świętego Mikołaja.

 

Nasi sponsorzy

  • www.dk-lasin.pl